Tere, Birgit!
Sinust on saamas tõeline rahvatraditsioonide huviline!
Püüan siis sind valgustada.
 
Rahvatantsuliikumine ja tantsupidu
Eesti rahvatantsu ulatuslikum kogumine läks hoogu alates 20. sajandist. Üks rahvatantsuliikumise juhte oli tantsude koguja, seadja ja õpetaja Anna Raudkats (minu nimekaim). Tantsupidude traditsioonile pani aluse rahvatantsujuht Ullo Toomi. 1947. aastal peeti koos XII üldlaulupeoga ka suur tantsupidu nimetusega rahvakunstiõhtu. Seoses rahvatantsuliikumise levikuga hakati 1970. aastatel eristama folkloorset tantsu lavatantsust. Esimene märgib minevikus külarahva seas tuntud tantsu esitust võimalikult muutmata kujul. Teine viitab laval esitamiseks tehtud tantsuseadele või uuele, folkloorsete sugemetega autoritantsule.  
 
Tänapäeval toimuvad suured rahvatantsupeod iga viie aasta järel Tallinnas. Eraldi peetakse täiskasvanute ja laste tantsupidusid, ka on populaarsed maakondade rahvatantsupeod, mis leiavad aset pea igal aastal nagu sulle juba tuttav Võru folkloorifestival.
 
    
 
Hetkel meenub mulle veel Ida-Virumaa folkloorifestival Kirde Killad ja Lääne-Virus toimub Viru Säru. Laste tantsupeod, nagu Porkuni Pillar, aitavad säilitada rahvatantsukultuuri laste ja noorte südames.
 
Saadan sulle ka paar linki, kust leiad veel materjali (ka inglise keeles):
 
Kõike head!
 
Anna