Rahvalaulude õppimine
Rahvalaulu ja pillimängu õppimiseks on võimalusi üsna palju. August Pulsti õpistu on MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus loonud selleks, et tutvustada ja õpetada pärimusmuusikat. August Pulst (1889–1977) oli kirglik pärimusmuusikasõber, ta tegeles pärimusmuusika heliplaatidele salvestamise ning kontsertide korraldamisega. Pulst ise mängis viiulit, mandoliini, harmooniumi ja kitarri, veidi vähem ka lõõtsa ning torupilli. Õpistu korraldab aasta läbi mitmesuguseid kursusi, õpitubasid ja loenguid pärimusmuusika vallast.

Eesti ETNO on igasuvine muusikalaager noortele, seal saab õppida Eesti ja muude maade pärimusmuusikat praktilise pillimängu ja ühistegevuse kaudu.

Viljandi folkmuusikafestival, tuntud lihtsalt Viljandi folgi nime all, on meie suvede suurim folkmuusikaüritus, kus eesti folgisõprade rõõmuks astub üles ka palju põnevaid välisesinejaid. Folki korraldatakse juba aastast 1993.
Vaata veel:
http://www.folk.ee/opistu/et/etno
http://et.wikipedia.org/wiki/Viljandi_p%C3%A4rimusmuusika_festival

 

Kas rahva-, folk- või pärimusmuusika?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


B: Kas on mingi vahe terminitel rahvamuusika, folkmuusika ja pärimusmuusika? Minu meelest te kasutate neid üsna läbisegi.
A: Üks võimalikke vastuseid on, et tegelikult ei ole: termin folkmuusika ehk rahvamuusika pärineb saksa kultuurist – Folk Musik, pärimusmuusika aga inglise kultuuriruumist – traditional music. See on siiski suhteliselt lihtsustatud arusaam, arvavad pärimusmuusikaga süvitsi tegelejad. Saadan sulle kohe lingi, kust saad lähemalt lugeda nende arutlusi terminoloogia üle:

http://www.rahvamuusika.ee/?s=120
B: Suur aitäh sulle, Anna. Olen päris väsinud. Saan nüüd sinu e-kirjadesse süveneda ja põhjalikumalt linke uurida mitu nädalat. Kui sul midagi selle vastu pole, siis Hans küsib sinult järgmisel nädalal eesti rahvapillide kohta üht-teist. Ta nimelt õpib muusikakoolis akordionit.
A: Tore. Ma otsin siis aegsasti selle kohta materjali. Ma ise ei tea rahvapillidest kuigi palju. Kuulmiseni.
B: Kuulmiseni.